Thursday, November 10, 2011

Nüüd kaljupäevad võidavad....

Nova Gorica tripist paari sõnaga :

Kõik mis puudutas pokkerit läks väga persse.

Kõik väljaspool pokkerit seevastu õnnestus suurepäraselt.

Katsun käsi meenutada niipalju kui veel meeles on

DAY 0

Mängin parkis enne lennu väljumist paar tundi cashi, ainus meeldejääv käsi on minu JJ vs härra Laasi KK mille preflop allin olukorrast võitsin. Meenub veel Estpatricku prohvetlik märkus peale kätt "haha kasutasid enne reisi kogu rungoodi ära!" So true so true...

DAY 1

Nova Gorica cash, 2/4 NLHE. Laud koosneb pensionäride ja noorte itaalia geelipeade miksist. Esimestest kätes on juba massiivset brainfarti hõngu seega lähenen asjale positiivselt

Isoleerin limpereid buttonil QT'ga ning valuebetin QJ8 floppi. Turn blankib ning vbetin uuesti - peale seda jääb minuga potti üks itaalia vanamees. River on K mille checkin järgi. Vanamees avab KT.

Ei jõua veel reloadida kui leian K9s millega taas isoleerin ning saan paar calli. Flop tuleb K56 koos mastitõmbega ning saan väikse check-raise noore itaalllase käest kes on eelnevates pottides postlop agressiivne olnud. Suurt mänguruumi oma pooliku stackiga ei näe - reaalsetest kätest biidivad mind kaks setti, võimalikud kõrgemad kuningad, 56 vastu ma ka täitsa surnud pole...samas on board draw heavy ning mängus ka nn. italian X-factor (raise/foldimine oli random sitaga populaarne). Panen nuppe ning saan calli K5o käest millega oli preflop limp-callitud. Turn ja river mind ei aita. Time to reload.

Leian ässad keskelt ning saan taas isoleerimist harjutada. Tulemuseks 3-4 calli ning minu cbeti vastu saan J97 boardil raise ning sinna otsa cold reraise. Viskan maha ning mulle näidatakse uhkelt bottom 2pairi

Isoleerin AKs'ga ning cbetin JT3 boardi - minuga jääb potti üks loosem itaalia vanamees. Turn 7 annab mulle ka backdoor nut-masti tõmbe ning jätkan agressiivselt - vanamees callib. River blank ning ma checkin järgi. Vanamees näitab 36o.

Võidan oma suurima poti kogu tripi jooksul kui floppan ATo'ga kümnete tripsi ning valuebetin kolm streeti saades riveriks kogu stacki keskele. Käsi makstakse kiiresti kinni ühe toriseva itaalia vanamehe poolt kes viskab kaardid mucki.

Isoleerin kuningatega ning saan 60€ 3beti noorema ja agressiivsema regulari poolt - tema taga limp-coldcallivad 3beti ka kaks itaalia vanameest. Teen oma 600€ stackiga 4beti  200€ pealse ja saan 3calli. Board jookseb maha A high ning checkime neljakesi kuni riverini maha. Ühel vanameestest on A3o. Time to quit.

DAY 2

Alustan päeva 1/3 lauast kus alustuseks hitin 9T'ga blindidelt 892r floppi mis läbi checkitakse. Turni kümme annab mulle kaks paari ning betin välja umbes poti suuruselt ~30€. Selle peale saan noorema itaallase käest 110€ raise näkku mis paistab ilmselgelt committing olema. Panen nuppe ning itaallane foldib. Mkay...

Floppan QT'ga OESD + Thi fd @ JKx  mono boardil. cbeti vastu callib üks shortstack end AI ning võidan käe turnides rea ning riverdades masti. Shortie näitab kuningat ning viskab teise kaardi mucki.  Jätkan mängu 2/4 lauas.

2/4 laud on actionivaene, meenub üks AI olukord shorstacki vastu kui mul AQ ning board jookseb nii mööda kui mööda aga vastane viskab oma käe ikkagi mucki. Lisaks üks naljakas käsi Ranka vastu kui checkiraisen turni 2nd paariga ning saan calli halvema 2nd paari poolt. Lõpetan oma ainsa kasumiga päeva.

DAY 3

Taas 2/4, taas itaalia pensionärid. Kohe esimene orbit isoleerin AJs'ga limpereid ning saan ühe pensionäri poolt check-raise AsQs4 boardil, mul sealhulgas backdoor nfd. Olen mingi 75bb peal ning otsustan shoveda. Vanamees callib neljade setiga. Mulle backdoor asjad kokku ei tule.

Jooksen kuningatega ässade vastu, preflop AI sloveenlasest regulari vastu. Lisaks saan tüübi poolt veel mahedat angleshooti - küsides stacki suurust saan vastuse "around €300", hiljem lugedes selgub et tüübil on taga €540.

Mindset suht nulllis lahkun lauast ja lasen hiljem veel 1/2 lauda kus suuremaid potte mängimata jään mingi €100 plussi. Floppan sealhulgas reisi esimese seti (+ €10).

DAY 4

Lühemat sorti sess, mängin 1/2 lauas nooremapoolse fieldi vastu. Esimene tund midagi märkimisväärset ei toimu, küll aga ilmuvad peale südaööd kaks itaallast kel tekkis idee elus vist esimest korda pokkerit mängida. Õpilastele (nimetagem neid nt Imelikuks ja Tiuguks) seletatakse reegleid ning mäng saab vaevalise alguse. Imelik, kellel on alguses kombeks võtta laualt kaardid, viia need laua alla ning neid sealt piiluda köidab tähelepanu oma kummalise käitumisega - iga kord kui diiler tal actida palub tekib tal refleks vaadata oma stacki ning imestada selle suuruse üle käsi laiutades. Käte langedes teeb ta vasakuga check-liigutuse samal ajal kui paremaga liigutab ta stacki üle joone. Needless to say kulub suur osa ajast Imeliku tegevuse lahtimõtestamiseks. Samal ajal on Tigul probleeme mängijate actimis-järjekorrast aru saamisega - tema teeb oma otsuse kohe peale kaarite jagamist, olgu ta kasvõi buttonil või big blindil.

Long story short, Imelik floppab esimese käega seti ning duubeldab. Teise käega valuebetib Tiugu bottom pairi ning Imelik callib kolm tänavat K highga - no pair no draw. Kolmanda käega floppab Tiugu seti ning neljandas käes on set jällegi Imelikul. Mängu lisandub nö. jokkeriks veel üks itaalia vanamees kelle jaoks pole bettimise, pottide ja stackide suhted teab mis olulised - tema betib alati ühtemoodi, nimelt just selle summa mis suvalisel hetkel jääb chippides tema pöidla ja nimetissõrme vahele. Jälgin meelelahutust ning ootan võimalusi stacki kasvatamiseks.

Kaua ei tule oodata kui floppan J9s'ga mastitõmbe A high flopil ning Imelik leadib mulle väikselt sisse. Callin ning callin ka blank turni kui Imelik betib kümme eurot €50 potti. Riverisse mulle mast ning raisen Imeliku AI kes callib A2'ga ja saab joosta oma poolikut stacki reloadima.

Floppan limbitud potis kaheksatega seti KQ8ss boardil. Tiugu betib €10 mille raisen €60 peale. Turn on 9s ning Tiugul on nägu naerul. Checkime läbi ning river toob veel neljanda mastikaardi. Tiugu betib €5 ning näitab Q2o, väikse mastiga.

Minraisetud potis saan näha bb'l üheksatega 632ss floppi. Leadin välja ja saan actionit Imeliku käest kes callib. Turn tuleb 5s.....brrr kui sitt kaart. Imelik leadib €5. Callin. River tuleb veel kindluse mõttes 6s. Foldin Imeliku €10 beti peale. Mulle näidatakse maja.

Floppan reisi teise seti kui saan squeezida kuningatega ja jään heads-up koos Imelikuga Kxx boardil. Saan Imeliku käest veel €45 enne kui ta riveril foldib.

Floppan limbitud potis bb'l 59'ga kaks paari 569ss boardil. Leadin suurelt ning taas Imelik callib. Turn tuleb standard 8s ning minul juba standard monkeytilt. Betin siiski ja river tuleb kindluse mõttes veel 6. Foldin Imeliku beti peale kes muckib.

Samal ajal on itaalia vanamees lauas kontrollimatult agrotsenud ja muhedalt donki pannud - standartne bluff on tema jaoks €150 bet kui laua keskel parasjagu €30 jms. Leian lõpuks AQ ning saan 3bettida tema avangut. Flop jookseb maha K83r ning vanamees check-shoveb mu cbeti vastu. Loen oma oddsid kokku ja pean callima. Vanamehel on AK. Lõpetan päeva taas kahe buyini jagu miinuses.

DAY5

Viimasel päeval taas tiba lühem sess 1/2 lauas, floppan oma kolmanda seti emdandatega ning üks shorstack callib end AI ja muckib riveril. Kauaks võidetud €60 rõõmu pole sest paar kätt hiljem raisen limpareid AJ'ga ning saan nupud sisse JTx boardil - vastas AK kes riverdab puuduoleva emanda. Taas buyin miinust.

1 comment: